Menu Close

Vasario 16-osios minėjimas, puoselėjant lietuvių kalbą ir senąsias tradicijas

Vasario 16-oji – tai šventė, simbolizuojanti tautos stiprybę, dvasią viltį, meilę savo Tėvynei.
Tėvynės meilė prasideda nuo asmens tapatybės suvokimo.
Norėdami paminėti šią svarbią datą Vilniaus r. Riešės vaikų darželio pedagogai, vaikai pasitiko aktyviai, įsijungdami į organizuotą kalbos savaitę  „Dabartis – lieptas iš praeities“. Visą savaitę kiekvieną rytą darželio grupėse pedagogai organizavo labai įdomių veiklų, kurių metu buvo pristatyti senoviniai etnografijos buities daiktai, kurie „kalbėjo“ vaikų lūpomis. Taip buvo puoselėjama lietuvybės grožis ir išaugojimas. Džiugino ir stebino labiausiai vaikų mintys, nes pamatyti ir prisiliesti prie verpimo ratelio, senovinio lygintuvo, vyžų, medinių drožinių, sviestmušės, magnetolos kasečių, vinilinių plokštelių, mėsmalės ir pan. buvo nekasdienė patirtis.
Vasario 15 dienai buvo įrengta darželio salėje senovinė gryčia į kurią rinkosi visa darželio bendruomenė pasipuošusi tautiniais atributais, paminėti didžiausią valstybės šventę Vasario 16-tąją. Šventę pradėjome giedodami Lietuvos Valstybės himną. Sveikinimo žodį tarė direktorė Kristina Mikolajūnienė. Daug gražių žodžių padovanota Lietuvai per dainas, šokius, žaidimus.
Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie šios dienos paminėjimo!
Mokytojos, dirbančios pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Tatjana Ralovecienė ir Jolita Selilienė
        
Skip to content