Menu Close

Paslapčių, stebuklų, papročių ir tradicijų turtinga šventė-Joninės

Ilgiausią metų dieną ir trumpiausią naktį švenčiamos Joninės. 2023 metais bus minimos naktį iš birželio 23-iosios į 24 dieną. Tai – paslaptinga, stebuklinga, papročiais ir tradicijomis turtinga šventė, kuri Lietuvoje dar vadinama Rasos arba Kupolės diena.

Šiandien Riešės vaikų darželyje skambėjo liaudiškos melodijos, pedagogai nuoširdžiai ruošėsi Joninių pramogai „Joninių taku…“, aplinkui šurmuliavo vaikai. Vaikų laukė Joninių užduotys ir judrieji žaidimai. Kadangi pievos jau nušienautos, tai gėlių vainikus „pynėme“ klijuodami spalvotas popierines gėlės ant karūnėlių. Pasipuošę vainikais vaikai žengė pro Joninių vartus, o už jų laukė žaidimai ir dainos apie gėles. Prisiminę daineles ir šokius, toliau keliavome išbandyti Joninių užduočių: pirma-pereiti voratinklio gijų kalną, antra – pamankštinti basas pėdutes ir trečią- atsigaivinti stebuklingų Joninių vandeniu. Po visų pramogų vaikai vaišinosi vaišėmis, pūtė muilo burbulus, lakstė su balionais ir, aišku, išbandė vandens pramogas-vandens šautuvus, balionų bombikes. Kaip visada-laikas negailestingas, pramoga praskriejo akimirksniu…

Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Agnė Rudytė

Skip to content