Jurginių šventė Riešės vaikų darželyje

2023 m. balandžio 24 d. Vilniaus r. Riešės vaikų darželyje vyko Jurginių šventė „Jurgiuk, Jurgiuk, kinkyk, kinkyk“, kuri buvo Vilniaus r. savivaldybės švietimo įstaigų ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų etnokultūrinio projekto „Augalija kalendorinių švenčių papročiuose“ dalis.
Šventės dalyviai stengėsi aprėpti kuo daugiau senųjų papročių, susijusių su pavasario pradžia, įsibėgėjant lauko darbams. Čia paminėtas ir naminių gyvulėlių išginimas ant pirmosios žolytės bei parodytas dėmesys jiems kaip mūsų maitintojams – karvutei, avelėms; čia ir duonos kepimas, bet ne paprastos, o su kiaušiniu – kad visas derlius būtų apsaugotas ir gausus; čia ir akmenėlių metimas – negandų ir bėdų išvarymas iš namų.
Visos vaikų darželio grupės buvo itin kruopščiai pasiruošusios – apsirengusios kaip piemenėliai, avytės, karvutės, želmenėliai, išmokusios daug dainų, žaidimų bei eilėraščių.
Renginį organizavo mokytoja metodininkė Jolita Selilienė ir meninio ugdymo mokytoja ekspertė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė. Puikius pasirodymus paruošė „Saulės zuikučių“ grupės ugdytiniai su mokytoja Agne Rudyte, „Bitučių“ grupės vaikai su mokytoja Jolanta Verbiliene, „Drugelių“ grupė su mokytoja Nijole Tracevičiene, „Ančiukų“ grupė su mokytoja Jolita Seliliene bei Jurgiuką (Jorį) įkūnijusį logopedė Gita Kriščiūnienė, joms talkino visa vaikų darželio bendruomenė.
Šventę stebėjo ir kartu su visais džiaugėsi atgaivintais senaisiais papročiais Riešės vaikų darželio pavaduotoja ugdymui Ligita Kizina, kuri didžiavosi mokytojų kūrybiškumu ir vaikų įsitraukimu į renginio veiklas.
Matyt, ši šventė, subūrusi visą bendruomenę ir atvėrusi vartus į pavasarį, taps tradicine Riešės vaikų darželyje.
Meninio ugdymo mokytoja ekspertė dr. Vaiva Jucevičiūtė-Bartkevičienė