Menu Close

Gurgu gurgu į Kaziuko turgų

Su pirmomis pavasario dienomis atskubėjo bene linksmiausia, ilgai laukta pavasario šventė-Kaziuko mugė, kurioje žmonės nuo neatmenamų laikų pirkdavo, mainydavo įvairius savo rankomis pagamintus gaminius.
Jau daug metų ši šventė švenčiama ir Riešės vaikų darželyje. Išradingų mokytojų dėka kiekvienais metais Kaziuko mugė būna vis spalvingesnė ir linksmesnė. Šiemet kievienoje grupėje buvo organizuojamos skirtingos veiklos. Vieni mažyliai šoko, dainavo, žaidė įvairius liaudies žaidimus, taip įtvirtindami žinias apie lietuvių liaudies papročius. Kitose grupėse vyko vaikų Kaziuko mugė, į kurią buvo kviečiami darželio darbuotojai. Už rankos paspaudimą sveteliai ir grupės draugai galėjo įsigyti įvairių rankų darbo skanumynų bei kitokių dirbinukų. Prisikrovę pintinėles vaišių, vaikai aplankė ir kitų grupių mažylius. Buvo smagu ir vaišinti ir patiems vaišintis. Kitose grupėse vaikai skanavo tradicinių lietuviškų (ir ne tik) skanumynų – spurgyčių, riestainėlių, varškės sūrių bei medaus. Buvo ir skanu, ir linksma.
Visą dieną darželyje netilo vaikų dainos ir juokas. Nors už lango pūtė šaltas vėjas ir snigo,tai vaikams nuotaikos nesugadino.
Labai ačiū tėveliams, kad padėjo sukurti tokią nuostabią šventę.
Mokytoja, dirbanti pagal ikimokyklinio ugdymo programą, Jūratė Černiauskienė
                         
Skip to content