Menu Close

Šv. Velykų laukimas mūsų darželyje paminėtas šventinėmis veiklomis

Daugelis šeimų laukia ir džiaugiasi viena gražiausių pavasario švenčių – šv. Velykomis, kurios neatsiejamos nuo ryškiaspalvių verbų, kiaušinių marginimo, pražydintų medžių šakelių. Viena iš pagrindinių Velykų tradicijų Lietuvoje yra Velykų kiaušinių marginimas. Kiaušiniai dažniausiai marginami natūraliais dažais, tokiais kaip svogūnų lukštais, ciberžolės nuoviru ar burokėlių sultimis. Kiaušiniai dažomi įvairiais raštais, simbolizuojančiais gyvybę, atgimimą ir vaisingumą.
Riešės vaikų darželyje, vaikai su savo mokytojomis, visą savaitę gyveno, žaidė velykinėmis nuotaikomis. Mokytojos kūrybingai ir išmaniai vaikams perteikė Velykų laukimo tradicijas, įvairia menine technika margino kiaušinius.
Mokytoja Jolita Selilienė su darželio direktore Kristina Mikolajūniene sukūrė lauko dekoracijas, kurios pradžiugino visų nuotaikas, vaikai galėjo ne tik apžiūrėti, bet ir nusifotografuoti prie margučiais padabintos arkos. Darželio vidaus dekoracijomis pasirūpino ir darželio erdvę prie salės papuošė mokytoja Agnė Rudytė. Jai padėjo kolegės, kurios mielai sutiko padėti surengti darželio vaikų kūrybinių darbų parodą „Aš margutį ridenu“. Mokytojos Jūratė Černiauskienė, Nijolė Tracevičienė ir Jolanta Verbilienė kartu su vaikais sukūrė nuostabius margučius, kurie papuošė darželio stendus.
Mokytoja Jolita Selilienė Velykinę savaitę pradėjo velykiniais sveikinimais, kurie atriedėjo ir sutūpė ant margučiais puoštų šakelių. Vaikų ir mokytojos kurta kompozicija džiugins ne tik vaikučius, bet ir jų tėvelius. Mokytoja Tatjana Ralovecienė su savo auklėtiniais, panaudojant STEAM metodą kūrė magiškus kiaušinius.
Kiekviena grupė pasipuošė prabudusio pavasario dekoracijomis, grupės stendai ir erdvės pasipildė vaikų darbelių parodomis Velykų tema.
Artėjančios pavasario šventės proga linkime visiems dėkingai žvelgti į praeitį, šviesiau gyventi dabartimi ir viltingai eiti į ateitį. Saulėtų, margų bei džiugių šv.Velykų!!!
Mokytoja metodininkė Agnė Rudytė
Skip to content